Şenay Lambaoğlu'dan "Başka Türlü Bir Şey"

 

Şarkı yazarı ve yorumcu kimliği ile tanıdığımız, caz müziğinin en özgün seslerinden Şenay Lambaoğlu, yeni albümü "Başka Türlü Bir Şey"le müzikseverlerle buluşuyor.

Üçüncü albümü "Başka Türlü Bir Şey"de Şenay Lambaoğlu; Farketmeden, Seni Düşünmek, Sensiz Olmaz gibi efsane şarkıları yorumluyor. Can Yücelden Nazım Hikmete, Ömer Hayyamdan Füruğ Ferruhzada dek unutulmaz ozanların unutulmaz eserleri Şenay Lambaoğlunun duru sesi, güçlü yorumu ve etkili anlatımında yeniden hayat buluyor.

Bir saygı albümü olarak da değerlendirilebilecek "Başka Türlü Birşey" için Şenay Lambaoğlu, "Bugüne dek kimlerden beslendiysem, nelerle çoğaldıysam onlarla yoğrulmuş bir albüm oldu. İyi müziğin peşinden gittik. Şiirlerin anlamına hizmet eden; çok değerli besteci, söz yazarı ve müzisyenlerin üretimleriyle beslenerek büyüyen bir çalışma bu" diyor.

Sony Music etiketiyle yayımlanan albümün prodüktörü ve aranjörü Can Çankaya. Elektro gitarda Volkan Polat, akustik gitar ve banjoda Selim Saraçoğlu, kontrbasta Kağan Yıldız, davulda Berke Özgümüşün olduğu albümde; Yolum Yok ve Uçurtma şarkılarında perküsyonda Okay Temiz imzası yer alıyor. Yine Yolum Yok adlı şarkıda kabak kemane Cafer Nazlıbaş ve santurda Amir Humayounfard bulunuyor.

İlk klip ise, albüme de adını veren çıkış şarkısı "Başka Türlü Bir Şey"e çekildi. Dağhan İş yönetmenliğinde tek plan çekilen klibin mekanı Kısırkaya oldu. Ruhuyla, anlatım diliyle güçlü bir ifadesi olan klip, Youtubeta ve tüm müzik kanallarında yayında!

 
Tarih       : 15 Ocak 2016
 
 

Tüm Hakları Saklıdır   |    Copyright © 2015 Radyo Manavgat