Ahmet ft. Aslı Jackson: "Bla Bla Bla"

 

Türk Pop müziğine 90'lı yıllarda yaptığı hareketli şarkılarla damgasını vuran "Ah Canım" Ahmet, müzisyen ve moda tasarımcısı Aslı Jackson ile birlikte hayata geçirdiği "Bla Bla Bla" adlı maxi-single çalışması ile sevenleriyle yeniden buluştu.

Ahmet Akkaya ve Aslı Jacksonın birlikte seslendirdiği Türkçe sözlü dans parçası "Bla Bla Bla"nın yapımcı ve süpervizörü ise Kenan Doğulu.

1998 yılında çıkardığı "Aşk" albümü sonrasındaki uzun sessizliğini 2010 yılında "Metropol" adını verdiği son albümüyle bozan Ahmet Akkaya, müzik dünyasına Aslı Jackson ile birlikte çıkardığı yeni maxi single çalışmasıyla geri döndü. Bla Bla Bla, 7 Aralık Pazartesi günü müzikseverlerin beğenisine sunuldu.

Türkçe sözlü dans müziği türündeki Ahmet Akkaya ve Aslı Jackson imzalı "Bla Bla Bla" pop müzik ve pop art tasarımların etkileyici sentezinden oluşuyor. Parçanın beş ayrı versiyonunun bulunduğu maxi singlea, Türkiye ve yurtdışında önemli kulüplerde ve partilerde çalan DJ Can Hatipoğlunun yanısıra, DJ Tag ve DJ MeMZy de katkıda bulundu. Ahmet Akkaya iseBla BlaBla orijinal klip versiyonu ve Bla Bla Bla Loungeu aranje etti.

Ahmet, Bla Bla Bla adlı maxi-single çalışmasını,"Yaptığım işin değerinin, toplumumuzun algısında ayrı bir yeri olduğunu düşünüyorum. Bu çalışma ise bugüne kadar gerçekleştirdiğim müziklerin yanında çok farklı bir yere sahip. Aslının yaratıcılığının ve sesinin de katkısıyla hayallerimizdeki müziği ürettik... Yüksek performanslı evrensel müzik değerlerini kucaklayan Türkçe sözlü bir dans parçası yaptık. Bunu paylaşmak çok güzel, gerisi teferruat bence." sözleriyle yorumladı. Aslı Jackson ise bu projenin tohumlarını 2012 yılında Ahmet Akkaya ile tanıştıkları gün attıklarını söyledi. Jackson "Bize göre müzik manevi ihtiyaçtır, hissettiklerimizi tarif etmenin en güzel yolu" dedi.

 
Tarih       : 15 Ocak 2016
 
 

Tüm Hakları Saklıdır   |    Copyright © 2015 Radyo Manavgat